Get Adobe Flash player

 

Pracovní doba Jihlava:
po-pá: 8:00-17:00
so: zavřeno 
Prodejna:
567 579 117
Účetní oddělení:
567 579 113
Fakturace internet:
567 579 111
 
Pracovní doba Telč:
po: 13:00-17:00
út-pá: 9:00-12:00, 13:00-17:00
Prodejna:
567 213 047
 
Pracovní doba Havlíčkův Brod:
po-pá: 8:00-11:00, 12:00-17:00
Prodejna:
569 433 333
 
HOTLINE Internet:
567 579 126
(po-pá: 8:00 - 17:00)
775 742 309
(po-pá: 7:00-20:00,
so, ne: 9:00-20:00,
svátky: 9:00-20:00)

Chytré hledání

Antispam a antivirus Ironport

Naše firma provozuje a nabízí i svým zákazníkům zařízení Ironport firmy Cisco.  Zařízení pracuje jako transparentní poštovní filtr, na který se nasměrují MX záznamy filtrovaných poštovních domén a po odfiltrování  Ironport čistou poštu doručí cílovým poštovním serverům, a to jak ve směru příchozí tak odchozí pošty.

Základem filtrace je online databáze s údaji o IP adresách poštovních serverů, nazvaná Senderbase. Na základě údajů ze Senderbase se buď mail okamžitě zahodí (takto se bez větších nároků na složitou analýzu odstraní asi 99% spamu) nebo propustí k další analýze. V dalších krocích se z online databází Iroport porovnají tzv. otisky známých spamů s kontrolovanými maily, provedou se uživatelem zadaná pravidla a pokud je pošta vyhodnocena jako čistá, je doručena. Pomocí LDAP se udržuje seznam platných mailových adres s např. MS Exchange. Zařízení je odolné proti DoS útokům (zablokuje komunikaci s útočícími IP adresami) i proti přetížení, má samostatné fronty pro jednotlivé IP adresy, takže fronta se tvoří pouze pro intenzivně odesílající server(y) a ostatní jsou odbavováni průběžně.

Uživatelé mohou doplňovat vlastní pravidla, kterými mohou řešit specifické požadavky na zpracování pošty a bezpečnost, a to podle adresy odesílatele nebo příjemce, hlavičky nebo těla mailu, IP adresy odesílatele, příloh, velikostí nebo typů příloh, identifikací osobních údajů, platebních karet ap., DKIM autentikace, SPF kontroly a dalších parametrů. Další pravidla je možno vytvořit v programovacím jazyce Ironportu ale obvykle se vystačí s předpřipravenými šablonami. Na základě vyhodnocení z pravidel je možno s poštou naložit jiným způsobem (zadržet v karanténě nebo naopak propustit, označit, poslat z jiného interface (kvůli zabránění rizika kompromitace hlavního interface), zkopírovat například administrátorovi ap.

Další výhodou Ironportu jsou přehledné grafy s průběžnými stavy, varování před pokusy o průnik spamu (např. z vlastní sítě do světa), statistiky komunikace mailů a spamů, reporting a vyhledávání v logách.

Další funkčnosti je možno dokoupit formou klíčů, např. analýzy obrázků na detekování např. obrazových motivů se sexuálním zaměřením, rozšíření antivirové ochrany o tzv. Outbreak karanténu se zpětnou kontrolou podezřelých souborů a jejich event. pozdější uvolnění a doručení ap.
Další podrobné údaje o technologii Ironport jsou na internetové adrese  http://www.ironport.com .

Emailová pošta je dnes nejvýznačnějším typem obchodní komunikace, s podobným významem jako přenos hlasu. Toto intenzivní využívání přineslo i bezpečnostní negativa, jako jsou podvodné a nevyžádané zprávy, viry a další nepříjemnosti. Tato negativa stále rostou a jsou stále sofistikovanější. Do řady firem již dnes chodí několikanásobně více spamu než relevantní pošty.
Přes zařízení IronPort v současnosti prochází více než čtvrtina všech mailů ve světě, využívá je 80% největších ISP a pětina největších světových firem. Firmy Gartner a IDC zařadily IronPort jako nejlepší řešení pro bezpečnost elektronické pošty. Navíc firma Gartner vyhodnotila šifrování zpráv IronPortu jako suverénně nejlepší na trhu. IronPort poštovní brány účinně omezí ztráty a prostoje způsobené nevyžádanou poštou, viry a dalšími škůdci v každé organizaci.

Některé IronPort techniky, jako např. SenderBase, Virus Outbreak Filter nebo PostX, jsou standartem a představují zlomové body v ochraně emailů. IronPort poštovní brány nemusíte ladit, už jejich základní nastavení od výrobce je dostatečné.

Nabízíme službu filtrace firemní pošty (pro vaši celou doménu) systémy IronPort a Barracuda v ceně 700 Kč měsíčně.

Úvodní obrazovka managementu IronPort

antispam-a-antivirus-ironport-1

Některé vlastnosti IronPortů

Operační systém AsyncOS
Předností poštovních brány je OS, optimalizovaný právě pro poštu. Má unikátní výkon i účinné logické funkce. Díky nim mají IronPorty několikanásobně větší průchodnost pošty oproti běžným poštovním serverům, umí vyřizovat desetitisíce spojení současně. Pro komunkaci s každou doménou má k dispozici samostatnou frontu. Nedochází tak k zahlcení brány maily, které čekají ve frontě do momentálně nedostupné domény.
Pokud potřebujeme, můžeme přijímat a odesílat poštu na různých IP adresách a doménách, např. hromadné rozesílky mailů pak nehrozí rizikem snížení reputace brány pro jiné použití.

IronPort reputační filtry a SenderBase

Databáze SenderBase je první konkurenční výhodou IronPortů. Tato celosvětová databáze je analýzou mailového a webového provozu od tisíců připojených organizací (IronPorty odbavují pětinu světových emailů), informací od internetových poskytovatelů ISP, prověřených seznamů stížností a dalších informací. Výsledkem jsou nepřetržitě aktualizované hodnoty reputace pro každou známou IP adresu posílajících poštovních serverů nebo webserverů. IronPort brána může SMTP spojení na základě špatné reputace odesílatele odmítnout, omezit množství zpráv nebo počet příjemců, maily odložit do karantény nebo je přesměrovat na jiný server. Takto umí IronPort vyčistit více než 90% nevyžádaných zpráv bez podrobnějšího zkoumání, protože jsou odesílány ze známé IP adresy s velmi špatnou reputací. Do karantény přesměruje i maily obsahující odkaz na web se špatnou reputací. Databáze SenderBase podává více než 5 miliard odpovědí každý den.
Zkontrolujte si pověst IP adresy svého poštovního serveru na  http://www.senderbase.org/

Filtry AntiSpam

Přijatá mailová spojení, která projdou hodnocením reputace a kontrolou existence adresy příjemce,  jsou porovnána se známými odtisky spamů a hledány charakteristické spamové. IronPort tak nalezne nejen známé ale i úplně nové hrozby.

Virus Outbreak (VOF)

Novinka vylepšující ochranu proti novým virům, je služba Virus Outbreak Filter. Již na počátku šíření nového viru zasílá centrála na IronPorty dynamická pravidla, která rozpojnají podezřelé zprávy a umístí je do dočasné karantény. To vše několik hodin předtím, než jsou vytvořeny signatury antivirových systémů. IronPort postupně zpřesňuje dynamická pravidla VOF a „čisté“ zprávy jsou z karantény automaticky uvolněny. Technologie VOF v IronPortech chrání před novými viry v průměru o 4 až 6 hodin dříve, než nejrychlejší antiviry. Brána samozřejmě provádí i tradiční antivirové skenování na druhé vrstvě AV ochrany

Kontrola obsahu

Ironport umí zajistit legislativní nebo firemní pravidla komunikace kontrolou těla zpráv a asi 30 typů příloh včetně komprimovaných. Chrání tím před únikem citlivých informací nebo zajišťuje zavedení standardů typu HIPAA, SOX, ISO.

IronPort Bounce Verification

IronPort podepisuje zpáteční adresu odchozích mailů, takže dokáže zachytit časté podvodné návratové zprávy.

Doménové klíče

Častým problémem mailů jsou podvržené zprávy, např. pro phishing. Jednou z možností kontroly odesílatele mailu jsou technologie SenderID nebo DomainKeys. Parametr SenderID je promítnut do SenderBase při stanovení reputace. V technologii DomainKeys IronPort vytvoří pro každý odchozí mail podpis, který je v hlavičce mailu doručen příjemci a porovnán s veřejným klíčem, uloženým v DNS záznamu.

Barracuda Networks Spam & Virus Firewall - filtr proti spamu

Barracuda Networks Spam & Virus Firewall (BSF) je kvalitní antispam a antivir filtr pro víceúrovňovou detekci a odstranění virů a spamu. Chrání před phishingem, spoofingem a různým malwarem. Stálá aktualizace Energize Updates (EU) s nejnovějšími otisky spamu z centrály Barracuda Central zajišťují především rychlou reakci na nové spamy. Díky technologii propojení všech jednotek Barracuda BSF do sítě (ve světě jsou jich již  desítky tisíc), za pomoci nepřetržitého vyhodnocování spam útoků v centále Barracudy, reagují ostatní antispam filtry na spamové pokusy bezprostředně po jeho detekci. Barracuda BSF se velmi jednoduše nasadí a je kompatibilní se všemi poštovními servery. Lze ji propojit i s MS Outlook a Lotus Notes.

Schéma zpracování pošty Barracudou

antispam-a-antivirus-ironport-2

nežádoucími maily, tzv. spamem, se určitě setkali všichni uživatelé internetu. Nejčastější jsou nabídky zboží a služeb, kdy je email využíván jako levné reklamní médium. Často může jít také o propagaci politických či náboženských skupin nebo pokusy o získání citlivých údajů u uživatelů. Spamem se šíří i viry, které následně zneužívají napadený počítač k další nekalé činnosti včetně spamování, samozřejmě bez vědomí jeho majitele. Spamem nazýváme hromadně rozesílané maily, které většinu příjemců přinejmenším obtěžují a často jim chtějí i uškodit.

Spam je starý téměř jako samotný Internet a nevyžádané zprávy se v sítích USENET a ARPANET začaly objevovat již koncem sedmdesátých let. Hlavní důvodem nárůstu spamu v posledních letech je to, že v porovnání s papírovou poštou nebo jinými způsoby marketingu je spam mnohonásobně levnější, rychlejší a jednodušší a adresátů spamu ve světě stále přibývá. Odesílatelé spamu pak zůstávají v bezpečné anonymitě.

Podle statistik tvoří spam asi 90% všech emailů. Kvůli tomu způsobuje spam také významnou zátěž na internetové připojení a další prvky komunikačních systémů. Důvodem obrany proti spamu není tedy jen  pohodlí uživatelů či zajištění bezpečnosti, ale také celkové náklady na IT a prostoje v organizacích.

Přestože snaha o omezení spamu ve světě sílí, není reálné doufat, že by se spam v brzké době podařilo výrazným způsobem potlačit. Každý uživatel Internetu se částečně může sám bránit - došlý spam smazat bez otevření a nikdy na takové maily neodpovídat. Spameři však zdokonalují svoje metody, takže je pouze otázkou času, než se do jejich databází dostante i vy.
Naštěstí existuje několik kvalitních antispam řešení, s jejichž pomocí lze blokovat velkou většinu spamu. Jedním z nich je Spam Firewall firmy Barracuda Networks.

Titulní stránka managementu Barracuda BSF-400

antispam-a-antivirus-ironport-3